Wiadomości z kraju

Zderzenie dwóch samochodów na południu kraju, są osoby ranne.

W​czoraj wieczorem około godziny 20:00 w południowej Islandii, na drodze Suðurlandsvegur doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego dachował samochód. Dwie osoby zostały ranne. W akcji ratunkowej brał udział helikopter Straży Przybrzeżnej.

Samochodem podróżowało pięć osób, a dwie kobiety musiały zostać przetransportowane helikopterem do szpitalnego oddziału ratunkowego w Reykjavíku.

Pozostali pasażerowie nie odnieśli większych obrażeń i mogli samodzielnie opuścić pojazd, a stan ich zdrowia można było ocenić jako stabilny. Potwierdza to Frímann Baldursson, komendant policji w Southland, w wywiadzie dla mbl.is.

Samochód osobowy, którym podróżowało pięciu turystów, zjechał wczoraj wieczorem z drogi Suðurlandsvegur w okolicach między drogą Skaftártunguvegur i miejscowością Kirkjubæjarklaustur. Policja dodaje również, że samochód, który uczestniczył w wypadku, nie nadawał się do dalszej jazdy.

Ze względów bezpieczeństwa na miejsce wysłano helikopter Straży Przybrzeżnej. Jedna kobieta doznała urazu głowy, a obrażenia drugiej kobiety nie są obecnie znane.

Źródło
mbl.is
Back to top button