CiekawostkiWiadomości z kraju

Wodne taksówki mogą stać się nowym środkiem transportu w stolicy

U​tworzenie systemu tras taksówek wodnych, na terenie Reykjavíku, pozwoliłoby znacznie skrócić czas przemieszczania się po mieście, a przy tym zapewniłoby mieszkańcom i turystom dodatkową rozrywkę.

Wskazuje na to, pomysłodawca inicjatywy – Pálmar Harðarson, właściciel islandzkiej firmy budowlanej Þingvangur, który zlecił już nawet architektowi wykonanie wstępnego projektu takiego układu tras. Harðarson wzywa również do odpowiedzi władze planistyczne, które mogą dalej pracować nad pomysłami i wcieleniem w życie nowego środka transportu.

Najbardziej wysunięta na południe stacja, znajdowałaby się w porcie Hafnarfjörður, a następny przystanek – po północnej stronie Álftanes. Stamtąd taksówka miałaby popłynąć do dzielnicy Sjáland w Garðabær, gdzie przewiduje się utworzenie dwóch przystanków. Jeden na zachodzie w obszarze Sjáland oraz drugi przy restauracji i miejscu spotkań Sjálands, które właściciele World Class chcą przekształcić w salę fitness i restaurację.

Ze Sjáland można byłoby popłynąć do Kársnes i tutaj również przewiduje się dwie stacje – jedną w marinie Kársnes, a drugą na terenie klubu żeglarskiego na północy Kársnes. Stamtąd możliwe byłoby przedostanie się do Nauthólsvík, a następnie do Skerjafjörður. Dalej trasa prowadziłaby do Seltjarnarnes, następnie do portu w Reykjavíku. Stacja końcowa byłaby zlokalizowana w Gufunes.

Źródło
mbl.is
Back to top button