TurystykaWiadomości z kraju
Trendowane

W najbliższe lato na Islandię przybędzie rekordowa liczba turystów

W​edług prognoz Isavii, tego lata lotnisko w Keflavíku odwiedzi łącznie 8,5 miliona podróżujących.

Oczekuje się, że na Islandię przyjedzie około 2,4 miliona turystów z zagranicy. Więc jeśli prognozy się sprawdzą, bieżący rok będzie trzecim co do wielkości obłożenia, w historii lotniska Keflavík, jak również rekordowym pod względem liczby turystów zagranicznych odwiedzających Islandię.

W najbliższe lato, lotnisko w Keflavíku będzie obsługiwać 28 linii lotniczych, a średnia liczba dziennych odlotów, wyniesie 178.

Jak czytamy w komunikacie Isavii, z islandzkiego lotniska będzie można podróżować nawet do 82 destynacji. Dla porównania, z danych Isavii wynika, że to rok 2018 był rekordowy pod względem liczby kierunków, a było ich zaledwie 29.

„ Prognoza dotycząca liczby pasażerów zakłada, że ​​w miesiącach letnich, od kwietnia do października, liczba pasażerów wzrośnie o 391 tys., co stanowi wzrost o 7,2% rok do roku” – powiedział Grétar Már Garðarsson, dyrektor ds. linii lotniczych i rozwoju tras w Isavia.

Nie możemy się doczekać, aby tego lata powitać jeszcze więcej gości. Grétar Már Garðarsson

Łączna liczba przylotów i odlotów z lotniska Keflavík, wyniesie w najbliższe lato ponad 37 tysięcy. Oznacza to wzrost o 5% w stosunku do ubiegłego roku i wzrost o 36% od lata 2019 r.

Linia lotnicza Icelandair obsłuży 58% wszystkich lotów, Play 18,8%. Natomiast, pozostałe linie lotnicze – 23,3%.

W komunikacie Isavii stwierdzono, że Icelandair pobije wszystkie rekordy podróży lotniczych od początku istnienia firmy. Według danych z prognozy, wzrost wyniesie 8% od lata 2023 r. i 20% od 2019 roku.

Źródło
mbl.is
Back to top button