CiekawostkiTurystykaWiadomości z kraju

Turyści ignorują niebezpieczne warunki pogodowe oraz znaki ostrzegawcze

W​ środowe południe, na plaży w Reynisfjara, ogromna fala przedostała się na ląd, zalewając parking. Część samochodów, była zanurzona nawet do połowy.

Te wydarzenia nie przestraszyły jednak wszystkich turystów. Po południu, kiedy warunki pogodowe nieco się poprawiły, kilkadziesiąt osób udało się na plażę, aby podziwiać zachód słońca. Jak widać na fotografii udostępnionej przez portal mbl.is, turyści zignorowali oznaczenia systemu ostrzegania i przebywali w czerwonej strefie zagrożenia.

Również turyści zwiedzający Arnarstapi zostali zaskoczeni przez warunki pogodowe. Fale były tak silne, że z ogromną mocą przedostawały się na ląd, przebijając się przez szczeliny skalnego mostu.

Tatjana Jastsuk, przewodniczka i właścicielka Aurora Tours twierdzi, że nigdy nie widziała takich fal w Arnarstapi.

W serwisie mbl.is, udostępniono nagranie nakręcone przez turystów z Meksyku, zwiedzających akurat skalne formacje. Widać na nim moment, w którym grupka ludzi spaceruje przy krawędzi naturalnego mostu, aż nagle ogromna fala rozbija się o skały i przedostaje przez szczelinę, potrącając tym samym jednego z turystów.

Jak widać w dalszej części nagrania, na pomoc mężczyźnie udają się inne osoby. Na szczęście poza kompletnym przemoczeniem, turysta nie odniósł żadnych obrażeń.

Źródło
mbl.is
Back to top button