CiekawostkiWiadomości z kraju

Styczeń na islandzkich drogach

Niestety rok 2024 dopiero się rozpoczął, a na Islandii zanotowano już rekordową liczbę śmiertelnych wypadków drogowych, do których doszło w ciągu tego miesiąca. W czterech wypadkach, zginęło w sumie sześć osób.

W ostatnich dniach wydarzył się nieszczęśliwy wypadek na drodze Suðurlandsvegur, podczas którego jedna osoba zginęła. 16 stycznia również jedna osoba poniosła śmierć w wypadku drogowym na drodze Vesturlandsvegur.

Z kolei 12 stycznia, dwie osoby zginęły w wypadku na autostradzie nr 1, niedaleko na zachód od Parku Narodowego Skaftafell, a dwie w wypadku na drodze Grindavíkurvegur 5 stycznia. Wszystkie wypadki miały miejsce poza obszarami miejskimi.

Tyle samo co w 2019 roku

Dla porównania, w całym roku 2023 na islandzkich drogach zginęło osiem osób. Z kolei w roku 2019, w wypadkach drogowych śmierć poniosło w sumie sześć osób, a więc tyle samo co w styczniu tego roku. Biorąc pod uwagę dane z 2014 roku, przez cały rok wydarzyły się jedynie trzy wypadki, w wyniku których zginęły cztery osoby.

W historii śmiertelnych wypadków drogowych na Islandii, zbliżona sytuacja miała miejsce w styczniu 1977 roku. W tamtym okresie pięć osób straciło życie, w dwóch tragicznych wypadkach drogowych, które miały miejsce 3 stycznia oraz 18 stycznia.

Źródło
mbl.is
Back to top button