Polonia w Islandii

Stowarzyszenie Moja Islandia – kim jesteśmy?

Moja Islandia – kilka słów o nas

Stowarzyszenie Moja Islandia powstało w 2015 roku, z inicjatywy pasjonatów – Polaków, od lat wiodących życie na Islandii i kochających ten piękny kraj całym sercem. To miejsce powstało z myślą o wszystkich Polakach, którzy tak jak my zdecydowali się związać swoją przyszłość z Islandią, bądź dopiero planują ten krok.

Naszym głównym priorytetem jest wspieranie Polonii na Islandii, poprzez oferowanie pomocy prawnej, zwiększanie świadomości przysługujących praw, skutkujące polepszeniem statusu materialnego i tym samym podwyższeniem komfortu życia, a także wspomaganie asymilacji z islandzkim społeczeństwem.

Co znajdziesz na stronie Moja Islandia?

  • Aktualności z Islandii – Bądź na bieżąco z życiem na Islandii! Dostarczamy informacje o lokalnych wydarzeniach, ciekawostkach czy nowościach, które mogą Was zainteresować.
  •  Informacje i porady prawne – Dostarczamy użyteczne informacje prawne związane z życiem na Islandii. Bezpieczeństwo prawne to kluczowy element naszej egzystencji, dlatego dzielimy się wiedzą na temat prawa pracy, zamieszkania czy prowadzenia własnej działalności.
  • Pomoc i wsparcie w sytuacjach losowych – Jesteśmy miejscem, gdzie w niespodziewanych sytuacjach, możesz szukać wsparcia.  Wypadek, formalności związane z ubezpieczeniem, skomplikowane tłumaczenia? Nie wiesz, gdzie szukać pomocy? Skontaktuj się z nami, wspieramy i pośredniczymy w sprawnym rozwiązaniu Twojego problemu.
  • Polecane usługi – W zakładce „Usługi” przeczytasz o polecanych przez nas różnorodnych usługach/ biznesach, prowadzonych także przez Polaków, gdzie będziesz mógł swobodnie załatwić swoje sprawy, dogadując się w języku polskim.

Razem tworzymy zintegrowaną i wspierającą się polską wspólnotę na Islandii!

Mamy nadzieję, że znajdziecie tu wiele pomocnych i wartościowych informacji. Zachęcamy do śledzenia najnowszych wpisów i współtworzenia z nami tej społeczności!

Back to top button