GospodarkaWiadomości z kraju

Pracownicy lotniska w Keflavíku będą głosować w sprawie strajku

K​omisja negocjacyjna VR zatwierdziła głosowanie w sprawie strajków wśród członków personelu zatrudnionego w dziale usług pasażerskich i załadunkowych Icelandair na lotnisku w Keflavíku. Jeśli strajk zostanie zatwierdzony, może rozpocząć się już 22 marca.

Członkowie personelu Icelandair, zajmują się między innymi odprawami pasażerów i bagażu, odlotami i obsługą zagubionego bagażu, nie tylko dla Icelandair, ale także dla innych linii lotniczych.

Personel lotniskowy pracuje na warunkach zgodnych ze specjalną umową zbiorową firmy Icelandair, która zmienia się wraz z głównymi umowami między VR z Konfederacją Islandzkich Przedsiębiorstw (SA) i w związku z tym podlega negocjacjom dotyczącym wynagrodzeń.

Komisja negocjacyjna ma nadzieję, że porozumienie zostanie osiągnięte bez konieczności wszczynania strajków. Natomiast, uważa, że niezbędne jest zbadanie nastrojów wśród członków personelu zatrudnionego w dziale usług pasażerskich i załadunkowych na lotnisku w Keflavíku, aby upewnić się czy strajk na pewno jest konieczny.

Głosowanie planowo ma rozpocząć się w poniedziałek o godzinie dziewiątej i trwać trzy dni. Jeśli zgodnie z wynikami głosowania, strajk zostanie zatwierdzony, rozpocznie się w piątek 22 marca.

Źródło
mbl.is
Back to top button