Wiadomości z kraju

Kapitan i sternik statku towarowego otrzymali 4-tygodniowy zakaz wyjazdu z kraju  

S​ąd rejonowy w Suðurnes przychylił się do żądania policji o zatrzymaniu kapitana i sternika statku towarowego Longdawn, w związku z prawdopodobnym zatopieniem kutra rybackiego Hadda HF. Sąd nakazał areszt w formie zakazu opuszczania kraju przez kapitana i sternika do 13 czerwca. Obaj mężczyźni to obywatele Rosji.

Jak poinformowano w oświadczeniu Policji w Suðurnes, kapitan i sternik statku Longdawn, otrzymali dzisiaj zakaz opuszczania kraju na 4 tygodnie. Jeden z nich złożył już skargę kasacyjną od wyroku, do Krajowego Sądu Administracyjnego.

Według Karla Gauti Hjaltasona, szefa policji w Vestmannaeyjar, dane nawigacyjne kutra rybackiego oraz frachtowca Longdawn wydają się wskazywać, że jest prawie pewne, że statek towarowy spowodował kolizję z kutrem.

Wygląda na całkiem pewne, że statek Longdawn zderzył się z tą łodzią. Ich kursy się ze sobą pokrywają. Karl Gauti Hjaltason

Dziś rano do Islandii przyleciał nowy kapitan i planowo statek Longdawn ma opuścić port Vestmannaeyjar jeszcze wieczorem. Potwierdzają to informacje przekazane przez RÚV, z których wynika, że Karl Gauti Hjaltason, komisarz policji w Vestmannaeyjar, gdzie Straż Przybrzeżna skierowała frachtowiec Longdawn, powiedział agencji prasowej, że dziś rano armator statku wysłał samolotem na Islandię nowego kapitana i statek jeszcze dziś uda się w dalszą drogę.

Źródło
mbl.isRÚV
Back to top button