Mojaislandia.com

Fulltingi
POMAGAMY NA ISLANDII

Witaj na mojaislandia.com - jesteśmy tu dla Ciebie!

Fulltingi
Uczestniczyłeś
w wypadku?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci uzyskać należne odszkodowanie.

Bókhald Accounting ehf.
Bókhald Accounting ehf.

Skorzystaj z usług naszego biura rachunkowego.

StanCompany ehf.
Stan Company ehf.

One company - thousands of possibilities.

iCall.is

Usługi telekomunikacyjne bez limitu.

Bretti ehf.
Warsztat samochodowy - blacharstwo i lakiernictwo

Bretti ehf to certyfikowany warsztat z wieloletnim doświadczeniem.

previous arrow
next arrow

Identyfikator elektroniczny (Rafræn skílriki) na Islandii

Co to jest identyfikator elektroniczny (Rafræn skílriki)?

Identyfikator elektroniczny to wygodny i szybki sposób, by logować się na różne islandzkie urzędowe strony internetowe. Przeznaczony jest do komunikacji elektronicznej i jest wydawany we współpracy z Islandzkimi władzami. Identyfikator może być przypisany do numeru telefonu lub osobistej karty płatniczej.

 

Wybierając opcję przypisania elektronicznego identyfikatora do numeru telefonu, jedynym wymogiem jest posiadanie smartfona oraz prawidłowej karty SIM, zarejestrowanej w jednej z Islandzkich sieci (np. iCall, NOVA, Síminn lub Vodafone). Jest to zdecydowanie najbardziej popularny sposób.

 

Natomiast, jeśli chcemy przypisać go do osobistej karty płatniczej będziemy potrzebować specjalnego czytnika kart bankowych, podłączanego do komputera przez port USB.

 

Rafræn skílriki (islandzki identyfikator elektroniczny) możemy aktywować w banku, salonie sieci komórkowej lub salonie Auðkenni.

 

Dokumenty, jakie będą nam potrzebne do rejestracji to:
• dowód tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport),
• prawidłowa karta sim,
• telefon typu smartphone.

 

Pracownik placówki będzie musiał wykonać xero kopię Twojego dowodu tożsamości oraz przekazać Ci do podpisania odpowiedni dokument. Następnie będziesz musiał wybrać 4-cyfrowy kod PIN, którego będziesz używać za każdym razem podczas logowania. Ważne jest, by ten kod zapamiętać.

 

Jak wygląda logowanie się przy użyciu elektronicznego identyfikatora?

Podczas logowania na różnego rodzaju islandzkie urzędowe strony www, jako login musisz podać swój numer telefonu, po czym dostaniesz na telefon wiadomość z prośbą o akceptację logowania. Po zaakceptowaniu, musisz wpisać numer PIN, który wybrałeś podczas zakładania identyfikatora Rafræn skílriki i kliknąć ZALOGUJ.

Ostatnie wpisy

Identyfikator elektroniczny (Rafræn skílriki) na Islandii Co to jest identyfikator elektroniczny (Rafræn skílriki)? Identyfikator elektroniczny to wygodny i szybki sposób, by logować …

Meldunek na islandii

Meldunek na islandii Kto ma obowiązek zarejestrowania stałego zameldowania na Islandii? Ten kto przebywa na Islandii sześć miesięcy lub dłużej, obowiązany jest …