Wiadomości z kraju

Grindavík ponownie otwarty

O​d wtorku 20 lutego, w Grindavíku zniesiony zostanie nakaz ewakuacji miasta – dowiadujemy się z komunikatu wydanego przez Komendanta Głównego Policji w rejonie Suðurnes. Od tego dnia, mieszkańcy i pracownicy przedsiębiorstw w Grindavíku, mogą przebywać i pracować na terenie miasta, 24 godziny na dobę.

Decyzja obowiązuje do 29 lutego

Komendant policji w Suðurnes w swoich zaleceniach wyraźnie podkreśla, że każdy kto przebywa na terenie miasta, robi to na własną odpowiedzialność. Dodaje także, że miasto absolutnie nie jest miejscem dla dzieci.

Nie ma funkcjonujących szkół, a infrastruktura jest w opłakanym stanie. Główny rurociąg doprowadzający ciepłą wodę do miasta przecieka. Dodatkowo, nie ma także zimnej wody, a co za tym idzie – wody pitnej.

W Grindavíku i jego okolicach nadal znajduje się wiele szczelin w ziemi, które mogą się pogłębiać. Trwają prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających na terenie miasta. Działania te, obejmują m.in. kartografię, badania gruntu, pomiary geodezyjne i oględziny.

Zaleca się, aby mieszkańcy nie oddalali się poza obszar zurbanizowany. Należy trzymać się chodników i ulic miast, a także unikać wychodzenia na działki i inne otwarte przestrzenie.

Grindavík nadal pozostanie zamknięty dla wszystkich, z wyjątkiem mieszkańców miasta i pracowników firm.

Źródło
mbl.is
Back to top button