Wyrabiamy Kennitala

Często zdarza się, że osoby, które przyjechały na Islandię już na samym początku spotykają się z trudnościami. Mowa o numerze ewidencyjnym Kennitala. Wszystkie osoby zamieszkałe na Islandii zarejestrowane są w Biurze Ewidencji Ludności i muszą posiadać taki numer. Można powiedzieć, że numer ewidencyjny jest kluczem do islandzkiego społeczeństwa i właśnie tym numerem otwieramy sobie wszystkie drzwi.
Pierwsze sześć cyfr numeru to data urodzenia zainteresowanej osoby: dzień, miesiąc i rok. Kennitala zawiera jednak więcej informacji o nas samych: informacje o miejscu stałego zamieszkania, nadanych imionach, przeprowadzkach, zawartych związkach małżeńskich, konkubinatach, rozwodach, ubezpieczeniach, zgonach i wiele innych. Numer ten jest bez wątpienia naszym najważniejszym „hasłem” na Islandii. Bez niego nie założymy konta bankowego, ciężko znaleźć pracę czy załatwić inne potrzebne formalności.
Procedura złożenia wniosku o numer Kennitala nie jest trudna. Powiem więcej, jest banalnie łatwa, jednak czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeśli chcesz załatwić wszystko w ciągu jednego dnia, bez zbędnych podróży w poszukiwaniu urzędu meldunkowego, jeżeli zniechęca Cię bariera językowa – zapraszamy do nas!
Mamy możliwość wyrobienia numeru ewidencyjnego w ciągu jednego dnia! Zrobimy to najszybciej w kraju, aby oszczędzić Ci niepotrzebnych stresów i wydatków! Ponad to poradzimy nowoprzybyłym co należy zrobić dalej i jak rozpocząć swoją przygodę na Islandii, aby wszystko było bezpieczne, legalne bez nieprzyjemnych niespodzianek po drodze!
Poleć nas znajomym, którzy przyjechali niedawno! Odwiedź biuro Moja Islandia!
Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!
Moja Islandia
Smiðjuvegur 2
200 Kópavogur
( w sklepie Euro Market)
tel. 789 22 99
865 46 36
office@mojaislandia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *