Zmiany dotyczące przelewów

        W związku z ogromną ilością pytań w sprawach przelewów oraz wymiany walut,  postanowiliśmy stworzyć artykuł na ten temat. Jak to wygląda w Islandii?

Nowe, ulepszone procedury obowiązują od 1.01.2017r, więc zapewne nie każdy zdążył się z nimi  zapoznać.  Wszystkie zawarte tu informacje są sprawdzone i realizowane za pośrednictwem ARION BANKI.
***
Od nowego roku można wymieniać walutę BEZ LIMITU. Przy wymianie większej kwoty, należy jedynie powiadomić o tym bank, aby był na to przygotowany. Wystarczy telefon odpowiednio wcześnie, mamy jednak na myśli naprawdę duże kwoty.  Bank nie wymaga już biletu lotniczego, czy innych potwierdzeń. Niestety, jeśli chodzi o wymianę walut na złotówki, jest to możliwe, jak na razie, tylko na lotnisku w Keflaviku w oddziale ARION BANKU. Wszystkie inne wymiany walut zrealizujemy w najbliższej placówce.
***
Ponadto można realizować przelewy on-line do 500.000 koron, bez najmniejszych przeszkód. Ważną informacją jest, że można wykonywać przelewy zagraniczne, w tym przelewy na swój własny rachunek. Każda taka transakcja kosztuje dokładnie 750 koron. To jedyny koszt za przelew gotówki do Polski bez wychodzenia z domu.
***
Jeżeli chcemy przelać większą kwotę (więcej niż 500.000 isk) musimy udać się do banku. Można tam, z łatwością, dokonywać przelewów do 100.000.000 isk ! Tak, to nie pomyłka 🙂
Taki transfer gotówki trwa standardowo, do  kilku dni roboczych.
***
Jeśli jednak zależy Państwu na ekspresowej wysyłce polecamy JEDYNY NA ISLANDII punkt MoneyGram. Pieniądze są dostarczane w ciągu 10 minut do placówki pocztowej lub na prywatne konta! Warto podkreślić, że prowizja jest nieco niższa, niż w punktach konkurencyjnych. Przeczytaj więcej o MoneyGram tutaj:
http://www.mojaislandia.com/2016/11/01/moneygram-latwe-przelewy/

Wszystkich zainteresowanych zmianami w Arion Banku oraz osoby, które chciałyby zacząć korzystać z powyższych usług zapraszamy do placówek banku lub proponujemy bezpłatne doradztwo w sprawach bankowych jak i finansowych.

POLUB NAS NA FACEBOOKU 🙂
https://www.facebook.com/mojaislandiacom
ZADZWON 865463
NAPISZ office@mojaIslandia.com
LUB ODWIEDŹ NAS W BIURZE
ENGIHJALLI 8 (obok sklepu Karpaty)
200 Kópavogur

One thought on “Zmiany dotyczące przelewów

  • 31 stycznia 2017 w 21:59
    Permalink

    Bank Centralny jeszcze nie zadecydowal ostatecznej o tym ze mozna wymieniac nie ograniczono sume.. narazie wyznaczyl 100.000.000 koron na wymiane na nie okreslony czas.. ile to moze potrwac? moze miesiac, moze dwa.. ale moze tez byc przez nastepne 5 lat.. Koszt przeslania pieniedzy w banku to 1500 koron a przez internet 750kr.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *